2016

Locul 1 – Crosul Gerar 10 km Bucuresti
Locul 2  – Etapa din Campionatul National de Duatlon (Spania)
Locul 1  – Campionatul Natioanl de Duatlon (Portugalia)
Locul 1 – Campionatul national de duatlon sosea Bucuresti
Loc 11 – Campionatul European de duatlon sosea germania
Locul 3 – Campionatul European de duatlon off road tg. Mures
Loc 1 – Atletism, Etapa de campionat national 5000m pista Pitesti
Loc 1 – No Stress Triatlon Mogosoaia – Etapa 1 CTS
Loc 36 – Campionatul Mondial de Duatlon-Spania
Loc 1 – Campionatul Balcanic de Triatlon-Olimp – Etapa 1 RTS
Loc 2 – Herbalife Triatlon Brasov – Etapa a II-a RTS
Locul 1 – Triatlonul Lacului Valiug
Loc 1 – Triatlon Lacul Sf. Ana – Etapa III-a CTS
Loc 1 – Bioeel Triatlon Challenge Tg. Mures – Etapa 4-a- CTS
Loc 1 – Campionatul National de Aquatlon Tg. Mures
Locul 1 – Campionatul National de Triatlon
Locul 1 – Pegas Triatlon Buftea
Loc 1 – Triatlon Fara Asfalt la Munte
Locul 1 – Tulcea Triatlon – Etapa a IV- a RTS
Locul 2 – Haromszek Triatlon- Grand Final Etapa VI-a CTS
Locul 3 – Trichallenge Mamaia – Grand Final- Etapa V-a RTS
Locul 1 Super Liga (Circuitul de Triatlon Sosea a Romaniei)
Locul 1 Super Liga (Circuitul de Triatlon Off Road a Romaniei)
Locul 8 Campionatul National de Maraton
Locul 1 Paltinis 1000
Locul 11 Campionatul National de alergare Cross

P.B./3km 8’41’’ Provocarea – Marius Ionescu 

 

2015

Locul 3 –  Campionatul National de WinterTriathlon, Cheile Gradistei
Locul 1 – Campionatul National de Duatlon,  Bucuresti, Biblioteca Nationala
Locul 7 – Etapa de cupa Europeana de Duathlon, Horst, Olanda
DNF –  Pegas Duathlon Buftea @ Buftea, Parcul din Buftea, Jud.
Locul 1 – Campionatul Balcanic si National de Cross Duathlon, Tirgu Mures, Platoul Cornesti
Locul 1 – Campionatul Balcanic de Road Duathon, Poldivo, Bulgaria
Locul 8 – Campionatul European de Duathlon Alcobendas, Spania
Locul 6 – Triatlon Fara Asfalt la Mare, CTS-I 2 Mai
Locul 1 – Cursa Populara – Half Marathon Bucharest
Locul 1 – No Stress Olimp Triatlon, RTS-I, Olimp
Locul 1 – No Stress Olimp Triatlon – Cross Triathlon
LAP – Jocurile Europei de la Baku
Locul 1 – No Stress Mogosoaia Triathlon, CTS-II  Mogosoaia, Lacul si parcul Mogosoaia
Locul 6 – Triatlon Fara Asfalt la Mare, 2 Mai
Locul 3 – Xman Ironman Romania – Campionatul National pe Distanta Lunga, Oradea si imprejurimi
Locul 1 – Campionatul National de Aquathlon, Izvorani, Lacul Snagov
Locul 3 – Herbalife Brasov Triathlon – RTS-III, Brasov, Lacul Codlea
Locul 1 – Transfier Olimpic Triathlon, Transfagarasan, Lacul Vidraru
Locul 1 – Triatlon la Lacul Surducu, Faget (Timisoara)
Locul 1 – Campionatulul National de Triatlon
Locul 1 – Haromszek Triatlon – Reci
Locul 1 – Triatlon Fara Asfalt la Munte – Maneciu
Locul 1 – Delta Triathlon Tulcea
Locul 4 – TriChallenge Mamaia
Locul 1 – Bioeel Triathlon Challenge
Locul 5 – Marathon International Bucuresti – Stafeta (42 km)

Castigator Circuitul de Triathlon Sosea a Romaniei
Castigator Circuitul de Triathlon Off Road a Romaniei

 

2014

Locul 1 – Cros Forest Run
Locul 1 – Cross Gerar
Locul 2 – Triatlon Izvorani
Locul 1 – Duatlon Buftea
Locul 1 – Campionatul National de Duatlon
Locul 14 – Campinatul European de Duatlon (categoria elite)
Locul 2 – Campionatul National de Atletism pista ET. 1 (In afara concursului)
Locul 38 – Prima Evadare
Locul 25 – Campionatul Mondial de Duatlon (Pontevedra ,Spania)
Locul 1 – Triatlon Fara Asfalt
Locul 2 – Triatlon Herbalife Buftea
Locul 1 – Triatlon Olimp No Stress
Locul 3 – International Metropolitan Triathlon Brasov
Locul 1 – Triatlon Lacul Sf. Ana
Locul 1 – Campionatul Natioanl de Aquathlon
Locul 1 – Triatlon Lacul Rosu
Locul 1 – Campionatul National de Triatlon
Locul 1 – Haromszek Triatlon Reci
Locul 1 – Triatlon Fara Asfalt la Munte Maneciu
Locul 1 – Cupa Romaniei la Triatlon Trialuta, Sf. Gheoghe
LAP – Cupa Europeana Mamaia
Locul 1 – Bioeel Triathlon Challenge Bezid
Locul 1 – Circuitul României CTS 2014-Cross Triathlon Series-Xterra –Off Road
Locul 1 – Circuitul României RTS 2014-Romanian Triathlon Series-Sosea
Campion national Triathlon Xterra Off-Road 2014
Locul 5 – Campionatul Balcanic de Triatlon (general locul 12)
Locul 1 – Hapy Triathlon Mogosoaia
Sportivul anului 2014 la triatlon in Romania

 

2013

Locul 1 – Cros Gerar
Locul 2 – Semimaraton Brașov – (cros 10 km)
Locul 1– Campionatul Național de Triatlon
Locul 2 – Campionatul Balcanic de Triatlon
Locul 1– Campionatul Național de Duatlon
Locul 1 – Campionatul Balcanic de Duatlon
Locul 1 – Triatlonul Fără Asfalt
Locul 1 – Kingsland Triatlon, Ineu
Locul 1 – Triathlon Exterra, Bezid
Locul 1 – Campionatul Național de Triatlon Exterra, Sf.Ana
Locul 1 – Delta Rowmania Triatlon Tulcea
Locul 1 – TriChallenge Mamaia
Locul 4 – Triathlon Internațional Brasov
Locul 2 – Circuitul României RTS 2013-Romanian Triathlon Series
Locul 3 – Campionatul Național de Triatlon Serbia (categoria elite)
Locul 1– Bioeel Triathlon Grand Prix Exterra
Sportivul anului 2014 la triatlon in Romania

 

2012

Locul 1 Postavaru Night
Locul 2 Semimaraton Brasov
Locul 4 Franta Atletism 3 km pista Metz-Tessy
Locul 10 Atletism 6,9KM Franta Metz-Tessy
Locul 15 Triathlon Sprint Franta Valance
Locul 2 Ciclism individual 12 km Franta Metz-Tessy
Locul 1 Duatlon Tg. Mures (Campion National)
Locul 1 Triathlon fara Asfalt, 2 Mai
Locul 1 Half Ironman Oradea
Locul 1 Bioeel Triathlon Challenge Tg. Mures
Locul 1 Saint Ana Lake Xterra Triathlon (Campion National)
Locul 2 Triathlon Sprint – Cupa Balcanica
Locul 2 Duatlon Cheile Rasnoavei
Locul 3 Campionatul Balcanic de Triatlon
Locul 3 Triathlon Challenge Mamaia
Locul 2 Maratonul Piatra Craiului
Locul 6 Azuga Trail Race
Locul 8 Road Cycling Szeged (Ungaria)

 

2011

Campion Național Triatlon Seniori
Campion Național Duatlon Seniori

Locul 1 Postavaru Night
Locul 3 Campionatul Municipal de Natatie Bucuresti
Locul 1 Cupa olimpia duatlon 2 aprilie
Locul 1 Crosul Olimpic Timisoara
Locul 3 Valea lui liman MTB.
Locul 2 Marathon Hercules
Locul 2 Cupa Arsenal Park
Locul 2 Triathlon Vama Veche
Locul 1 Tg Mures Triathlon
Locul 1 Triatlon Baile Tusnad
Locul 1 Triathlon Reci
Locul 1 Triathlon Sprint Sf. Gheorghe
Locul 1 Triathlon Mamaia
Locul 3 Campionatul Balcanic de Triatlon
Locul 3 Maraton Piatra Craiului

 

2010

Campion Național la Duatlon
Locul 2 la Campionatul Național de Triatlon
Locul 3 la Campionatul Național de Velodrom Sprint Olimpic
Locul 1 Triatlon Challange Mamaia

 

2009

Campion Național Duatlon Seniori
Campion Național Triatlon Seniori
Locul 3 la Campionatul Național de Ciclism Fond 165 km
Locul 3 Campionatul Național de Velodrom 4 km urmărire individuală
Locul 1 echipe Duatlon Cetatea Brașovului
Locul 1 la Maratonul Piatra Craiului din Zărnești

 

2008

Campion Național Duatlon Seniori
Locul 1 la maratonul de role viteză Skate Night Bucuresti
Locul 3 Duatlon Cetatea Brașovului (cross country)

 

2007

Campion Național Triatlon Seniori
Campion Național Duatlon Seniori
Locul 4 la Campionatele Balcanice Erdek, Turcia

 

2006

Campion Național Triatlon Seniori
Campion Național Duatlon Seniori
Locul 1 la Cupa Helvetica Profarm de la Timișoara
Locul 1 la Cupa Sfântul Gheorghe
Locul 5 la Campionatul Balcanic din Macedonia
Locul 1 la Maratonul pe Role Mountain Dew de la București
Locul 18 la Cupa Europeană de Triatlon de la Erdek, Turcia
Locul 20 la Cupa Europeană de Triatlon de la Alexandropolis, Grecia

 

2005

Campion Național la Triatlon la Seniori și Echipe
Locul 2 la Cupa Internațională de Triatlon de la Pancevo, Serbia
Locul 2 la Cupa Internațională de Triatlon Helvetica Profarm de la Timișoara
Locul 5 la Campionatele Balcanice din Creta

 

2004

Campion Național la Triatlon Juniori
Locul 1 la Cupa Helvetica Profarm din Timișoara Triathlon
Locul 14 la Campionatele Balcanice de la Sofia, Bulgaria la Juniori

 

2003

Campion Național la Triatlon Juniori
Locul 3 la Campionatul National de Triatlon Seniori